مقاومترین کرکره اتوماتیک برقی کدام است؟
26 ژانویه 2021
مزیت نصب انواع کرکره برقی
28 ژانویه 2021
نمایش همه

منظور از دزدگیر اماکن چیست

دزدگیر اماکن، برای مدیریت و کنترل سنسورهای سیستم دزدگیر اماکن به کار می‌رود. هر سنسور دزدگیر اماکن متناسب با ویژگی‌هایش در جایی از خانه، نصب شده و توسط یک شماره اختصاصی شناسایی می‌شود. دزدگیر اماکن نظارت بر امنیت خانه را بر عهده دارد و در زمانی که آژیر دزدگیر منزل به صدا دربیاید صاحب خانه می‌داند که کدام سنسور دزدگیر اماکن تحریک شده و در کدام منطقه تخلف شده است. به عنوان مثال، اگر درب جلو به عنوان قسمت اول در سیستم زون دزدگیر اماکن شما تعیین شود، در صورت باز شدن غیرمجاز درب، چراغ زون مربوط به آن در پنل کاربری روشن می‌شود. مناطق امنیتی در دزدگیر اماکن در زمان نصب در نظر گرفته می‌شوند و باید به وضوح در صفحه کنترل سیستم دزدگیر منزل مشخص شوند.

دزدگیر اماکن

تجهیزات دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن از تجهیزات اصلی و جانبی بسیاری برخوردار میباشد.مهمترین قسمت دزدگیر اماکن برد اصلی دستگاه مرکزی میباشد.این برد باید مجهز به بخش های مختلف و اساسی باشد تا بتواند از تجهیزات جانبی به صورت باسیم و بیسیم پشتیبانی کتد.به عبارت دیگر برد اصلی دستگاه باید شامل زون های بیسیم و باسیم باشد تا بتوان دستگاه را بخش بندی نمود.منظور از زون بخش هایی است که تجهیزات به صورت باسیم و یا بی سیم به آن متصل میشوند.یا به عبارت دیگر منظقه ایی برای اتصال تجهیزات میباشد.

دزدگیر اماکن چیست و بر چه اساسی کار می‌کند؟

وظیفه اصلی دزدگیر یا همان سیستم اعلام سرقت، اعلام ورود غیرمجاز به یک مجموعه یا حریم شخصی طی شکستن یک در یا قفل با ایجاد صدا یا نور یا یک تماس تلفنی می‌باشد.

چشم الکترونیکی
چشم الکترونیکی دزدگیر اماکن یا سنسور مادون قرمز (passive infra red) با نام اختصاری PIR براساس انتشار امواج مادون قرمز غیرفعال در محیط تحت پوشش کار می‌کند به این صورت که وقتی سیستم اعلام سرقت فعال می‌شود، مدار الکترونیکی داخل سنسور یا چشمی مادون قرمز شروع به کار می‌کند و امواج مادون قرمز را به صورت پرده‌ای در محیط منتشر می‌کند که این پرده‌ها یکی در میان دارای بار مثبت و منفی می‌باشند و مانند یک کلید الکترونیکی عمل می‌کنند.وقتی شخصی وارد محیط تحت پوشش می‌شود با حرکت خود در محیط به طور نامحسوس هر یک از این پرده‌ها را به هم متصل کرده و با ارتباط مثبت به منفی حسگر یا چشم مادون قرمز تحریک گردیده و پیام اعلام خطر را به پنل مرکزی صادر می‌کند.چشم‌های الکترونیکی دزدگیر از نظر محل نصب به دو دسته چشم‌های فضای باز و چشم‌های فضای بسته تقسیم می‌شوند که هر کدام از این چشم‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی سازه تک

سلام

برای مشاوره و دریافت لیست قیمت در خدمت شما عزیزان هستیم.

09126788378 سروش سروش ایتا ایتا واتساپ واتساپ روبیکا روبیکا