بهترین کرکره درب برقی ورودی
فوریه 27, 2021
قیمت در کرکره ای اتوماتیک
مارس 1, 2021
نمایش همه

راهبند اتوماتیک پارکینگ به چه معناست

انواع راه بند

به طور کلی راهبندها انواع مختلفی دارند :
۱- راهبند میله ای ( که خود به دو دسته ی الکترومکانیکی (تردد محدود) و الکتروهیدرولیکی (تردد نامحدود ) تقسیم میشوند.
راهبند اتوماتیک پارکینگ میله ای متداول‌ترین و پرمصرف‌ترین نوع راهبندهای اتوماتیک هستند. در راهبند میله ای قدرت موتور محرک متناسب با طول بازوی راهبند میله ای متفاوت می‌باشد.

راهنبد های میله ای شامل یک میله متحرک و یک سیستم محرک (مجموعه موتور و فنر) می باشند که عملکرد آن از طریق یک مدار الکترونیکی کنترل می شود. تفاوت اصلی میان مدل های مختلف راهبند میله ای در طول میله، سرعت حرکت میله و تعداد سیکل کارکرد راهبند در هر ساعت می باشد.

طول بازویی این راهبندها بسته به مدل دستگاه معمولا بین ۲ تا ۸ متر متغیر می باشد. از مهم ترین عوامل تعیین کننده در انتخاب راهبند می توان به میزان تردد اشاره کرد. اساس کار راهبندهای الکترومکانیکی توسط چرخ دنده ها می باشد که به صورت نسبی بسته به مدل دستگاه بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ مرتبه در روز تردد را پاسخگوست، ولی در راهبندهای الکتروهیدرولیکی اساس کار، پمپ های روغن و شیر هواست که اصطلاحا به آن ها راهبند تردد نامحدود میگویند.
۲- راهبند ستونی ( برای مصارف امنیتی و خاص )
راهبند بولارد – نوین گیت

راهبند ستونی (بولارد) از انواع راهبندها می باشد که برای کنترل عبور و مرور خودرو در ورودی مکان های با ضریب امنیتی بالا مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع راهبند شامل یک استوانه فولادی می باشد که به کمک یک سیستم محرک خطی به سمت بالا و پایین حرکت می کند. کل مجموعه استوانه متحرک و سیستم محرک درون یک گودال در داخل زمین قرار داده می شود و عملکرد سیستم محرک از طریق مدار فرمان که در اتاق کنترل نصب شده هدایت می شود.
در هنگامی که قصد بستن محل عبور را داشته باشیم با صدور فرمان از مرکز کنترل، استوانه فولادی بولارد به سمت بالا حرکت کرده (بسته به مدل دستگاه از ۱٫۵ ثانیه تا ۷ ثانیه) و به صورت یک مانع در برابر تردد خودروها عمل خواهد کرد. راهبند ستونی مقاومت بالایی در برابر برخورد داشته و قادر است مانع از عبور خودروهای غیرمجاز شود.

انواع تیغه کرکره آلمینیومی

۳- راهبند زنجیری ( تردد بالا و مکان های خاص )
راهبند زنجیری CAME برای ورودی های ۸ و ۱۶ متر عرض

این مدل از راهبند ها بهترین پیشنهاد برای مکان هایی است که طول دهنه ی پوشش دهی زیاد می باشد (تا ۱۶ متر) و یا از لحاظ ارتفاع نیز دارای محدودیت می باشیم. دو ستون موجود در دو طرف به زمین متصل می شوند و با پایین آمدن و بالا رفتن زنجیر عمل تردد انجام میشود. این مدل ۲۴ ولت و دارای تردد بالا می باشد.

راه بند ها بطور كلي به چند دسته تقسیم می شوند :

_مدل اهرمی مکانیکی (نسبت به برند و مارک راهبند از ۱۰۰ بار تا ۶۰۰ بار در طول روز متغیر می باشد.)

_ مدل اهرمی هیدرولیکی (برای تردد بسیار بالا و تردد نامحدود)

_مدل ستونی (برای مکان های فوق امنیتی و فوق خاص)

_مدل دفنی (برای مکان های فوق امنیتی و فوق خاص)

_ مدل پارکینگ بند (قفل پارک برای یک خودرو)

_مدل زنجیری (برای تردد بالا و مکانهای خاص)

راهبند اتومات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش و نصب ← ۰۹۱۲۶۷۸۸۳۷۸