دزدگیـر اماکــن

دزدگیـر اماکــن

دزدگیر اماکن به عنوان یکی از مهمترین محصولات حفاظتی در ساختمان و مغازه و فروشگاه ها کارکرد بسیار ساده ای دارد و با تشخیص تردد های غیر مجاز در زمان خالی بودن محل، با اعلام آن شما را آگاه می کند. این اعلام می تواند به صورت آژیر بلند و همگانی باشد، به علاوه اینکه می تواند با استفاده از دستگاه تلفن کننده به گوشی تلفن شما خبر دهد. دزدگیر اماکن همانطور که از نامش پیدا است، یکی دیگر از انواع محصولات حفاظتی در ساختمان به شمار می رود.

دزدگیر ها کارکرد بسیار ساده و در عین حال مهمی دارند. استفاده بجا و مناسب از دزدگیر منزل می تواند تاثیر مهمی در امنیت منزل و محل کار شما داشته باشد. دزدگیر درب ورودی آپارتمان و کارخانه و دزدگیر مغازه از سنسور های خاص خود بهره می برند. به این شکل که سنسور ها با تشخیص شرایط خطر، آژیر را به صدا در می آورند. اصلی ترین این سنسور ها سنسور تشخیص حرکت است. تشخیص دادن حرکت توسط این سنسور ها با استفاده از حسگر مادون قرمز انجام می گیرد.

سیستم دزدگیر اماکن و منزل چیست ؟

سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر – burglar alarm -مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی است که  به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل یا شیشه، با اعلام صدا و تماس با مراکز پلیس یا افراد تعریف شده این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند. در موارد بسیاری با پشتیبانی سازه تک تماس گرفته می شود و خریداران سیستم های دزدگیر می خواهند بدانند که بهترین مارک دزدگیر برای منزل کدام است؟ قیمت یک سیستم دزدگیر بصورت کامل همراه با نصب دزدگیر چقدر تمام می شود؟ آیا دزدگیر بهترین راه برای مقابله با سرقت است؟ آیا دزدگیر ها موقع ورود غیر مجاز در هنگام قطع برق نیز تماس میگیرد و آژیر میزند؟ سیستم های دزدگیر مجاز و گارانتی دارد کدام هستند و … . در این مقاله در مورد دزدگیر و انواع آن بیشتر صحبت می شود و تیم فنی سازه تک بر این تلاش است که سوالات شما را در مورد دزدگیر پاسخگو باشد.

 

دزدگیر اماکن

 

نصب دزدگیر اماکن

همانطور که میدانید دستگاه های دزدگیر انواع مختلفی دارند که با توجه به فضا و کاربرد آنها متفاوت و متنوع هستند . در این میان حفاظت از ساختمان و خودرو جهت جلوگیری از نفوذ افراد غیرمجاز ، اهمیت وِیژه ای دارد . تعریف ما از اینکه دزدگیر اماکن چیست ، دستگاهی که جهت حفاظت ساختمان و فضای محیط از نفوذ افراد غیرمجاز استفاده میشود .

عملکرد دزدگیر اماکن چگونه است ؟

زمان فعال بودن دستگاه دزدگیر اماکن ، سنسورها حرکتی و دتکتور دود در صورت تحریک پذیری در محیط ، به دستگاه مرکزی فرمان ارسال میکنند و دستگاه نیز از طریق پخش صدا و ارسال پیغام اعلام خطر میکند .

 

قیمت دزدگیر اماکن

 

انواع دزدگیر اماکن از نظر نوع تکنولوژی :

دزدگیر اماکن ساده مبتنی بر آژیر و هشدار محلی

این مدل از دزدگیر اماکن از دستگاه های قدیمی و ابتدایی میباشد که در صورت تحریک سنسور ها تنها از طریق پخش صدا اعلان خطر میکند .

دزدگیر اماکن با سیستم آلارم راه دور

  • دزدگیر اماکن با سیستم آلارم راه دور مبتنی بر خطوط تلفن ثابت
    این مدل از دستگاه دزدگیر اماکن علاوه بر پخش صدا و اعلان خطر ، از طریق تماس تلفنی با شماره های ذخیره شده در حافظه دستگاه اقدام به اعلام خطر مینماید . علاوه بر آن قابلیت کنترل از راه دور را نیز دارد و از طریق تماس با خط تلفن ثابت میتوان دستگاه را فعال یا غیر فعال نمود که این دسترسی تنها برای شماره های ذخیره شده در دستگاه امکان پذیر است .
  • دزدگیر اماکن با سیستم آلارم راه دور مبتنی بر سیم کارت
    این مدل از دستگاه دزدگیر اماکن علاوه بر پخش صدا و اعلان خطر ، از طریق ارسال پیامک به شماره های ذخیره شده در حافظه دستگاه اقدام به اعلام خطر مینماید . علاوه بر آن قابلیت کنترل از راه دور را نیز دارد و از طریق ارسال پیامک به شماره سیم کارت متصل شده به دستگاه میتوان دستگاه را فعال یا غیر فعال نمود و یا از وضعیت دستگاه مطلع شد . که این دسترسی نیز تنها برای شماره های ذخیره شده در حافظه دستگاه مجاز میباشد .
    در مدل های جدید جهت راحتی کار با سیستم کنترل از راه دور دستگاه ، دارای نرم افزار موبایل میباشند که با نصب بر روی گوشی به سادگی میتوانید وضعیت دستگاه را کنترل و تغییر دهید .

دزدگیر اماکن با قابلیت اتصال بی سیم به تجهیزات
در مدل های قدیمی دزدگیر اماکن ، ارتباط سنسورها با پنل دستگاه مرکزی دزدگیر تنها از طریق کابل های ۲ زوج برقرار میشد ، اما امروزه پنل ها امکان ارتباط بی سیم یا وایرلس با سنسور ها دارند که این مسئله موجب تسریع در نصب و راه اندازی گردید و در فضاهایی که امکان عبور سیم وجود ندارد ، نصب آسان میشود .
این مدل از دزدگیر مناسب منازل و فروشگاه هایی است که به زیبایی و دکوراسیون داخلی خود حساس میباشند .
باند های فرکانسی رایج مورد استفاده در چنین دستگاه هایی ۳۱۵ و ۴۳۳ مگاهرتز میباشند .

دزدگیر اماکن تحت شبکه
این مدل از دزدگیر اماکن قابلیت تحت شبکه بودن و استفاده از آدرس آی پی را دارد . در این مدل کلیه تجهیزات نیز باید تحت شبکه باشند که بتوانند به دستگاه مرکزی متصل شوند و ارتباط داخلی بر قرار کنند . این مدل از دزدگیر اماکن امکان کنترل و ارتباط را دور تحت شبکه برای ارسال گزارشات دستگاه را دارند .

Call Now Buttonسفارش محصولات ☎️